Zrozumieć Flexboxa

W tym kursie dowiesz się jak używać CSS Flexbox oraz stworzysz swój pierwszy layout z jego wykorzystaniem.

Rozpocznij kurs

Parę słów o kursie

Mamy rok 2017 - pomimo tego, bardzo często młodzi web-developerzy korzystają z metod archaicznych metod pozycjonowania jak floaty, które de facto nie zostały stworzone do tworzenia layoutów.

Flexbox to metoda pozycjonowania, która jest dobrze wspierana przez większość najpopularniejszych przeglądarek na świecie. Dodatkowo jest o wiele bardziej elastyczna (stąd nazwa - flex) i wygodna w użytkowaniu. Dlatego jeśli możemy - dlaczego go nie używać?

Dzięki naszemu kursowi

W tym kursie dowiesz się jak działa Flexbox, które właściwości CSS do niego należą oraz jak ich używać. Podczas kursu stworzymy cały layout korzystając z tej metody pozycjonowania.

Forma „interaktywnej książki" Koduje da Ci możliwość eksperymentowania z podanymi fragmentami kodu, a podgląd na żywo aktualizuje się z każdym wpisanym przez Ciebie znakiem oraz czytaniem przez Ciebie kolejnych sekcji danego rozdziału.

Podczas tworzenia swojego pierwszego layoutu będziesz miał dostęp do trybu pełnoekranowego edytora, wydzielalnego podglądu na żywo oraz dynamicznego podświetlania osi na których bazuje Flexbox.

o autorze

Wojciech Połowniak - Front-End developer z 5 letnim doświadczeniem. Po godzinach główny prowadzący w Koduje oraz jego kanału na YouTube. Ma na koncie ponad 50 poradników online dotyczących HTML, CSS i JavaScript oraz jest współorganizatorem lokalnych Meet.jsów. Twórca rozszerzeń do edytora Brackets.